Kampania „Dom z klimatem”

„Dom z klimatem”  to nowa kampania Ministerstwa Klimatu mająca na celu podniesienie świadomości  ekologicznej Polaków na temat nowoczesnych technologii stosowanych w budynkach drewnianych oraz dostępnych programach wsparcia finansowego. Zgodnie z informacjami ze strony internetowej Ministerstwa:

„Dom z klimatem” to dom, który nie zanieczyszcza powietrza, bo jest ogrzewany ekologicznym źródłem ciepła. Dom, który generuje oszczędności finansowe i energetyczne dzięki właściwej termomodernizacji, wykorzystaniu energii słonecznej, a także zbieraniu deszczówki z terenu całej posesji. „Dom z klimatem” to również dom wykonany z naturalnych, w pełni odnawialnych surowców.”

Kampania ma zachęcić do budowania  budynków  drewnianych, przyjaznych dla środowiska i cieszących się ponownie coraz większym zainteresowaniem na całym świecie oraz dotrzeć z informacją do wszystkich właścicieli domów jednorodzinnych na temat możliwości dofinansowania rozwiązań energetycznych w ramach wsparcia z rządowych programów „Czyste powietrze”, „Mój prąd” i „Moja woda”.

Na stronie internetowej http://www.domzklimatem.gov.pl/ znajdą Państwo wiele ciekawych informacji i porad, jak stworzyć energetyczny dom, jakie korzyści przynosi  budowa domu drewnianego i jak się zmieniała historia domów drewnianych na przestrzeni lat. Eksperci mierzą się również z faktami i mitami związanymi z technologią domów drewnianych. Jednym słowem – dużo wiedzy i ciekawostek, które warto wykorzystać w praktyce, a przy tym skorzystać z dofinansowania. Strona godna polecenia!

Źródło: https://www.gov.pl/web/klimat/dom-z-klimatem